KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12487256
nr 1248 7256
Ingrid Ã…rfelt
(1923-1999), Sverige
Träsnitt, Stilleben. Signerad, numrerad 138/260, daterad -51. Motivet: 18,5x13,5 cm
Ingrid Margareta Årfelt-Svalander, svensk tecknare och grafiker född 1923, död 1999.
måndag 15 april 2019
kl 19:38:28
Ingrid Ã…rfelt
Läs mer om Ingrid Ã…rfelt